Drogie tanie dodatki w restauracjach.

Opublikowano: 19.06.2017 r.

Według danych firmy PlateIQ (podaję za „Money” Magazine), która wyliczyła średni koszt i cenę za dodatki w przebadanym tysiącu restauracji, koszt salami na pizzie to 48 centów. Klient płaci zaś 3 dolary, co oznacza ponad 500% marżę. Podobnie z dodatkowymi warzywami, których koszt to zaledwie 32 centy a cena 2 dolary. Wielbiciele burrito muszą zapłacić […]

Jeden z tysięcy amerykańskich McDonalds.

Według danych firmy PlateIQ (podaję za „Money” Magazine), która wyliczyła średni koszt i cenę za dodatki w przebadanym tysiącu restauracji, koszt salami na pizzie to 48 centów. Klient płaci zaś 3 dolary, co oznacza ponad 500% marżę. Podobnie z dodatkowymi warzywami, których koszt to zaledwie 32 centy a cena 2 dolary.

Wielbiciele burrito muszą zapłacić 1 dolara za śmietanę (koszt 19 centów – ponad 400% marży) i 2 dolary za guacamole (koszt 52 centy).

Miłośnik hamburgera za ser zmieniający danie w cheesburgera płaci 1,50 dolara. Plasterek sera kosztuje restaurację 29 centów co daje kolejną absurdalną marżę.

 Mimo to zyskowność branży w USA nie przekracza 10%. Dwie trzecie pochłania czynsz i wynagrodzenia pracowników, jedna trzecia to wydatki na towar.

 Jak widać, doskonale sprawdza się zasada generowania zysków na produktach czy usługach dodatkowych. Jaka zatem pizza jest najlepsza? Margarita…

 

Autor: Robert Stiller

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Prawym Okiem: Biały rasista fanem Murzyna i trzy śliczne dziewczyny.Dawno nie sięgałem po DAAPM czyli Delmarva African American Pride Magazine. Podczas dzisiejszej wizyty w bibliotece zauważyłem nowy numer i (...)
Terror „tradycyjnych” małżeństw. Ameryka wciąż nie zdobyta.Ameryka jawi się w Polsce jako fortpoczta postępu. Co prawda, biała, uzbrojona w strzelby hołota, w nieuczciwy sposób wybrała na prezydenta gbura (...)
Tani Kraków. Dla Amerykanina.Kolejne z wielu amerykańskich podsumowań atrakcyjności różnych kierunków turystycznych i znów Kraków w czołówce. Tym razem „Money Magazine”, (...)